Jak podkręcić emocje w związku?

Zastanawialiście się kiedyś nad psychologicznym aspektem zachowań bohaterów filmowych? Weźmy pod lupę film „Pamiętnik” z Ryanem Goslingiem i Rachel McAdams. To jeden z moich faworytów, bardzo hollywoodzki, pełen emocji, z dobrą puentą. Czy tak jak w filmie może być w życiu? 

Czy to co obserwujemy na ekranie jest idealnym obrazem odartym z realizmu? 

Mnie wydaje się, że tak. Sam Pamiętnik to obraz fascynacji mężczyzny kobietą. To nie tyle historia miłości, co obsesji Noah na punkcie Alli.

Dziewczyny, czy Wy poszłybyście na randkę z chłopakiem, który ucieka się do desperackiej próby wymuszenia na Was obietnicy spotkania? Ja raczej ryzykanta wiszącego na jednej ręce uznałabym za osobę, od której chcę trzymać się jak najdalej.

Mimo tego Pamiętnik mnie urzeka, a Noah, główny bohater, magnetyzuje. Dlatego, że w filmie to emocje mają grać pierwsze skrzypce i nas wciągać, a w życiu kiedy emocje porywają nas do reszty, zazwyczaj kończy się to źle.

Gorące zwroty akcji dobrze się ogląda, ale czy przeżywa równie fajnie?

Kłótnie z tłukącymi się talerzami, trzaskanie drzwiami, pakowanie walizek, wyprowadzanie się od siebie to przykłady zachowań, które na ekranie budują akcję, ale w życiu powodują cierpienie, pozostawiając niesmak i poczucie winy.

Pomimo tego, że scenariusz filmowy nie odwzorowuje życia, czasem warto nieco podkręcić atmosferę w związku. Zafundować sobie trochę więcej zaskakujących, żywych momentów, efektów typu wow.

Zaraz sprzedam Ci na to patent 🙂

Ale zanim przeczytasz o patencie zadam Ci pytanie, czy łapiesz się na tym, że masz ochotę sprawić prezent ukochanej osobie, który Ty uważasz za atrakcyjny, czy wartościowy? Jeśli tak pamiętaj, że efekt wow powstaje, kiedy nasz partner będzie oczarowywał nas tym, o czym marzymy my, nie on i na odwrót 🙂 Poniżej podaję na to metodę.

Jak ze słoika zrobić kadr filmowy?

Przygotuj dwa słoiki. Jeden dla Ciebie, drugi dla partnera. Zaznacz jakoś swój słoik, żeby było wiadomo, że należy do Ciebie, a potem zapisz na karteczkach pomysły na to, jak chcesz spędzić czas, co chciałabyś/chciałbyś otrzymać, o czym marzysz.

Te karteczki to rzeczy, które będzie losować Twój partner i robić je dla Ciebie (Ty także będziesz losować karteczki ze słoika partnera i spełniać Jego oczekiwania). Mogą być to proste, ale miłe czynności lub coś z większą fetą. Poniżej podaję moje pomysły:

  • Kup mi kwiaty
  • Zafunduj mi 2 h niezakłóconego czytania książki (rodzice małych dzieci wiedzą w czym rzecz)
  • Zrób mi masaż
  • Zamów nam jedzenie na dowóz
  • Przygotuj mi romantyczną kąpiel ze świecami, muzyką i winem
  • Porozmawiaj ze mną patrząc mi w oczy. Zarezerwuj czas tylko na tę rozmowę i oddaj się jej do reszty
  • Przynieś nam kawę do łóżka
  • Pozwól mi pospać dłużej niż zwykle
  • Napisz mi krótki liścik miłosny

To są rzeczy, które według mnie można zorganizować bez większego wysiłku, a sprawiają radość i robią magię :D. Ja i mąż losowaliśmy takie kartki raz w tygodniu i nawet wtedy, a może zwłaszcza wtedy, gdy mieliśmy gorszy czas (np. gdy nasze dziecko dużo płakało), taki słoik patent sprawiał, że nadal robiliśmy sobie nawzajem miłe niespodzianki.

Małe rzeczy robią wielką robotę dla związku

Można sięgać po wyszukane sposoby. Zaskakiwać się wycieczkami, organizować kolacje na dachu, to na pewno robi efekt wow. Jednak do tego, żeby poczuć dreszczyk emocji wcale nie potrzeba spadochronu i pobytu w na egzotycznej wyspie.

Drobne gesty czułości zdecydowanie podkręcają temperaturę w związku

Działają tak, że nierzadko łapię się na myśli, że jest trochę jak w filmie :). Sposobów na robienie rzeczy w punkt, rzeczy wow, romantycznych jest wiele.

Najważniejsza jest tu chęć. Jeśli ją masz, jeśli chcesz działać w zgodzie z potrzebami drugiej osoby i tego samego chcesz dla siebie, to po prostu zacznij :).

2 Replies to “Jak podkręcić emocje w związku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *