Terapia osób dorosłych

Diana Dziadosz

Psycholog

Terapeutka osób dorosłych

Pomagam w budowaniu dobrej relacji z samym sobą.

Witaj, jestem psychologiem (już od 8 lat) i specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi w ramach terapii indywidualnych, par oraz wsparcia psychologicznego.

Terapie indywidualne

Oprócz studiów psychologicznych (5-letnich studiów ukończonych w 2014 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II) ukończyłam szkołę podyplomową na kierunku „Terapia Akceptacji i Zaangażowania” (Acceptance & Commitment Therapy – ACT) i ten nurt jest mi najbliższy podczas prowadzenia terapii indywidualnych z osobami dorosłymi.

Obecnie jestem w trakcie całościowego, 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego.

Wspieram swoich klientów w budowaniu życia w zgodzie z osobistymi wartościami po to, by było ono pełne, witalne oraz bogate.

Terapia akceptacji i zaangażowania (ACT)

Terapia ACT (w obszarze którym prowadzę procesy terapeutyczne) jest oparta na dowodach naukowych i przede wszystkim ma dostarczać klientowi konkretnych umiejętności radzenia sobie z szerokim wachlarzem problemów odpowiadających za cierpienie, takich jak:

perfekcjonizm,
wyrzuty sumienia,
wstyd, lęk,
napady paniki,
obniżony nastrój (depresja),
natrętne myśli,
zamartwianie się,
samokrytyka,
niska samoocena,
zaburzenia odżywiania,
wypalenie rodzicielskie,
wyczerpanie,
impulsywność, autoagresja,
poczucie pustki.

Szczególnie bliska jest mi praca z matkami, które mierzą się z lękiem, złością, perfekcjonizmem, przytłoczeniem i wyrzutami sumienia.

Sama jestem mamą i wiem, że nie jest możliwe wyeliminowanie problemów z życia rodziny, dlatego moją misją jest uczenie radzenia sobie z trudnościami w zastępstwie ich usuwania.

Jak dokładnie wygląda proces terapeutyczny?

Na sesjach staram się być sobą i pracować naturalnie. To pomaga stworzyć autentyczną, ciepłą relację.

Zwykle pierwsze 2-3 sesje to spotkania konsultacyjne. Po to, byśmy mogli się poznać i sprawdzić, czy jako ludzie chcemy razem pracować.

Podczas tych pierwszych sesji określa się cele terapeutyczne i to, czy jako terapeutka jestem w stanie Ci pomóc. Bywa, że nie i polecę Ci innego specjalistę lub poproszę np. o wykonanie badań lekarskich.  

Ile trwa proces terapeutyczny?

Terapia jest ograniczona w czasie i wraz z klientami pracuję nad konkretnymi celami terapeutycznymi. Długość procesu zależy od potrzeb konkretnego człowieka. Czasem jest to kilka spotkań, czasem kilkadziesiąt.

Koszt sesji:

50 minutowa sesja/konsultacja- 180 zł.

Miejsce spotkań:

Kraków– ul. Galla 22/4, (budynek Egomocja)

On-line (zwykle na skype, whatsApp lub zoom)

Czy się superwizuję?

Moją pracę poddaję regularnym superwizjom.

Oprócz systematycznego i ciągłego doskonalenia własnych umiejętności pracuję w sposób empatyczny i ciepły.

Przeczytaj także:

 • Wyrzuty sumienia, co dręczą matki

  Wyrzuty sumienia, co dręczą matki

  Jak się ich pozbyć? Niejedna mama skarży się na wyrzuty sumienia. Niejedna chce się ich pozbyć, gdy wychodzi z domu bez dziecka, czy robi coś dla siebie […] Read More

 • Po co Ci terapia?

  Po co Ci terapia?

  Zdarza mi się usłyszeć pytanie, po co terapia? Czy lepiej nie rozdrapywać starych ran?  Zapomnieć i zatopić się w codzienności? Lepiej!!! Może zdziwiła Cię ta […] Read More

 • Pragniesz być wspaniałą mamą? Zacznij od siebie. 

  Pragniesz być wspaniałą mamą? Zacznij od siebie. 

  Do macierzyństwa przygotowywałam się niemal latami. Już na 1 roku studiów psychologicznych postanowiłam dwa razy przeczytać wszystkie lektury na egzamin z psychologii rozwojowej dzieci i […] Read More